Rapid Start Applications, Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and Lower - With Nut And Screw
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-2127 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 600 |
| Wattage | 660 |
| Finish | White |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | W: 1.25" x H: 1.63" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0016 |
| Case UPC | 10045923821278 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 18" |
| Case Width | 11" |
| Case Height | 9.5" |
| Case Weight | 2.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.0885 |
| Catalog Description | Rapid Start Applications, Slide-On Mounting 20 Gauge Slots Upper and Lower - With Nut And Screw |
| Description | MED BI-PIN LOW PROF 13353-OON |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-2127.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.25 |
| Each Width In. | 1.12 |
| Each Height In. | 2 |
| Each Weight Lb. | 0.03 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Rapid Start Applications Slide On Mounting 20 Gauge Slots Upper/Lower |