4-Pin Ballast And Socket Combination For GU24 - 24" 18 AWM 105C Leads - Quick Wire Terminals - 1/8 IP Hickey - 3/4" Height
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1935 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | 1/8IP Bushing |
| Wire Cord Length | 24" |
| Dimensions | H: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923819350 |
| Case Quantity | 200 |
| Case Length | 17" |
| Case Width | 8" |
| Case Height | 5.5" |
| Case Weight | 8.8 |
| Case Cubic Ft. | 0.4329 |
| Catalog Description | 4-Pin Ballast And Socket Combination For GU24 - 24" 18 AWM 105C Leads - Quick Wire Terminals - 1/8 IP Hickey - 3/4" Height |
| Description | GU24 CAP SKT QUICK WIRE 1/8 IP |
| Wire Length | 24" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1935.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 4-Pin GU24 Ballast Socket Combo 24" 18 AWM Leads Quick Wire |