Self-Ballasted Lamp Adapter - Phenolic w/Uno Ring G24q-1 & GX24q-1 60Hz, 0.15A
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1849 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Voltage | 120 |
| Wattage | 13 |
| Material | Plastic |
| Finish | Cream |
| Diameter | 1.5" |
| Dimensions | H: 2" x DIA: 1.50" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0026 |
| Pack Type | Egg Crate |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923818490 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 24" |
| Case Width | 12.75" |
| Case Height | 5.75" |
| Case Weight | 15.4 |
| Case Cubic Ft. | 1.0182 |
| Catalog Description | Self-Ballasted Lamp Adapter - Phenolic w/Uno Ring G24q-1 & GX24q-1 60Hz, 0.15A |
| Description | GU24 13W 4-PIN THRD/RG ELECT |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1849.jpg |
| Includes | Uno Ring |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 1.5 |
| Each Width In. | 1.5 |
| Each Height In. | 2 |
| Each Weight Lb. | 0.12 |
| Replaces | 80-1711 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Uno Thread | Yes |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Self-Ballasted Lamp Adapter Phenolic w/Uno Ring |