Medium Base 2-Light Pull Chain Cluster With Solid Brass Socket - Antique Brass Finish - 84" SPT-1 Brown Wire - 660W - 250V
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1764 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Voltage | 250 |
| Wattage | 660 |
| Finish | Antique Brass |
| Wire Cord Length | 84" |
| Wire Color | Brown |
| Dimensions | H: 8.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923817646 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 22.05" |
| Case Width | 10.24" |
| Case Height | 14.96" |
| Case Weight | 1.22 |
| Case Cubic Ft. | 1.9548 |
| Catalog Description | Medium Base 2-Light Pull Chain Cluster With Solid Brass Socket - Antique Brass Finish - 84" SPT-1 Brown Wire - 660W - 250V |
| Description | AB 2 LT P/C CLUSTER W/ METAL |
| Wire Length | 84" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1764.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.79 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Med Base 2-Light Pull Chain Cluster Antique Brass 84" |