3 Piece Solid Brass Shell With Paper Liner - Push Thru - Polished Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1468 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 9405.99.4090 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Brass |
| Finish | Polished Nickel |
| Each Quantity | 1 |
| Case UPC | 10045923814683 |
| Case Quantity | 500 |
| Case Length | 19.37" |
| Case Width | 12.28" |
| Case Height | 12.28" |
| Case Weight | 23.54 |
| Case Cubic Ft. | 1.6904 |
| Catalog Description | 3 Piece Solid Brass Shell With Paper Liner - Push Thru - Polished Nickel Finish |
| Description | POL NIC S.B. METAL SHELL FOR |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1468.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | 3 Piece Brass Shell Push Thru Polished Nickel |