PHEN OCT CAND SKT-1 LEG 1 5/8"
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=80-1145 |
| Lighting Type | Hardware |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Certifications | cULus |
| Wattage | 75 |
| Finish | Not Specified |
| Hickey | 1/8 IP Outside Extrusion |
| Wire Cord Length | 12" |
| Wire Color | Black / White |
| Diameter | 0.75" |
| Dimensions | L: 0.75" x W: 0.75" x H: 1.63" x DIA: 0.75" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Bulk |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923811453 |
| Case Quantity | 250 |
| Case Length | 12.25" |
| Case Width | 12.25" |
| Case Height | 6.25" |
| Case Weight | 12.98 |
| Case Cubic Ft. | 0.5428 |
| Catalog Description | PHEN OCT CAND SKT-1 LEG 1 5/8" |
| Description | PHEN OCT CAND SKT-1 LEG 1 5/8" |
| Wire Length | 12" |
| UNSPSC | 26121536 |
| Image File Name | 80-1145.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.05292 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| Company | SATCO |
| Status | Active |
| Product Name | Phenolic Candelabra Sockets with Leads |