Area Light Wall Mount Bracket - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-879 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-879_Dimensional_Diagram.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Bronze |
| Extension | 5.95" |
| Dimensions | W: 3.94" x H: 6.32" x E: 5.95" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923401654 |
| Case Quantity | 8 |
| Case Length | 17.32" |
| Case Width | 17.32" |
| Case Height | 10.24" |
| Case Weight | 17.5 |
| Case Cubic Ft. | 1.7777 |
| Catalog Description | Area Light Wall Mount Bracket - Bronze Finish |
| Description | AREA LIGHT WALL MOUNT BRACKET |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-879.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 2.1 |
| For Use With | 65-842 |
| For Use With | 65-843 |
| For Use With | 65-844 |
| For Use With | 65-845 |
| For Use With | 65-846 |
| For Use With | 65-847 |
| For Use With | 65-848 |
| For Use With | 65-849 |
| For Use With | 65-840-4 |
| For Use With | 65-841-4 |
| For Use With | 65-842-4 |
| For Use With | 65-843-4 |
| For Use With | 65-844-4 |
| For Use With | 65-845-4 |
| For Use With | 65-846-4 |
| For Use With | 65-847-4 |
| For Use With | 65-848-4 |
| For Use With | 65-840-5 |
| For Use With | 65-841-5 |
| For Use With | 65-842-5 |
| For Use With | 65-843-5 |
| For Use With | 65-844-5 |
| For Use With | 65-845-5 |
| For Use With | 65-846-5 |
| For Use With | 65-847-5 |
| For Use With | 65-848-5 |
| For Use With | 65-849-5 |
| For Use With | 65-850 |
| For Use With | 65-851 |
| For Use With | 65-852 |
| For Use With | 65-853 |
| For Use With | 65-854 |
| For Use With | 65-855 |
| For Use With | 65-856 |
| For Use With | 65-857 |
| For Use With | 65-858 |
| For Use With | 65-859 |
| For Use With | 65-860 |
| For Use With | 65-861 |
| For Use With | 65-862 |
| For Use With | 65-863 |
| For Use With | 65-864 |
| For Use With | 65-865 |
| For Use With | 65-866 |
| For Use With | 65-867 |
| For Use With | 65-868 |
| For Use With | 65-869 |
| For Use With | 65-860-4 |
| For Use With | 65-861-4 |
| For Use With | 65-862-4 |
| For Use With | 65-863-4 |
| For Use With | 65-864-4 |
| For Use With | 65-865-4 |
| For Use With | 65-866-4 |
| For Use With | 65-867-4 |
| For Use With | 65-868-4 |
| For Use With | 65-869-4 |
| For Use With | 65-860-5 |
| For Use With | 65-861-5 |
| For Use With | 65-862-5 |
| For Use With | 65-863-5 |
| For Use With | 65-864-5 |
| For Use With | 65-865-5 |
| For Use With | 65-866-5 |
| For Use With | 65-867-5 |
| For Use With | 65-868-5 |
| For Use With | 65-869-5 |
| For Use With | 65-840 |
| For Use With | 65-841 |
| For Use With | 68-201 |
| For Use With | 68-202 |
| For Use With | 65-842;65-843;65-844;65-845;65-846;65-847;65-848;65-849;65-840-4;65-841-4;65-842-4;65-843-4;65-844-4;65-845-4;65-846-4;65-847-4;65-848-4;65-840-5;65-841-5;65-842-5;65-843-5;65-844-5;65-845-5;65-846-5;65-847-5;65-848-5;65-849-5;65-850;65-851;65-852;65 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Area Light Wall Mount Bracket Bronze |