3/8" to 3/4" Pendant Adapter - White Finish - For use with Gen 2 and CCT & Wattage Selectable UFO LED High Bay Fixtures
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-759 |
| INS URL | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-759_Instructions.pdf |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/65-759_Dimensional_Drawing.pdf |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 8536.69.8000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Indoor Outdoor | Indoor |
| Material | Steel |
| Finish | White |
| Dimensions | L: 6.10" x W: 4.92" x H: 5.51" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.1029 |
| Pack Type | Polybag |
| Case UPC | 10045923666176 |
| Case Quantity | 20 |
| Case Length | 26.57" |
| Case Width | 13.19" |
| Case Height | 11.81" |
| Case Weight | 43.82 |
| Case Cubic Ft. | 2.3952 |
| Catalog Description | 3/8" to 3/4" Pendant Adapter - White Finish - For use with Gen 2 and CCT & Wattage Selectable UFO LED High Bay Fixtures |
| Description | 3/8" TO 3/4" PENDANT ADAPTER |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-759.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 6.3 |
| Each Width In. | 5.12 |
| Each Height In. | 5.51 |
| Each Weight Lb. | 2.19 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-791 |
| For Use With | 65-791R1 |
| For Use With | 65-791R2 |
| For Use With | 65-792 |
| For Use With | 65-792R1 |
| For Use With | 65-792R2 |
| For Use With | 65-793 |
| For Use With | 65-793R1 |
| For Use With | 65-793R2 |
| For Use With | 65-794 |
| For Use With | 65-794R1 |
| For Use With | 65-794R2 |
| For Use With | 65-795 |
| For Use With | 65-795R1 |
| For Use With | 65-795R2 |
| For Use With | 65-796 |
| For Use With | 65-796R1 |
| For Use With | 65-796R2 |
| For Use With | 65-797 |
| For Use With | 65-797R1 |
| For Use With | 65-797R2 |
| For Use With | 65-798 |
| For Use With | 65-798R1 |
| For Use With | 65-798R2 |
| For Use With | 65-812 |
| For Use With | 65-813 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 3/8" to 3/4" Pendant Adapter White Finish |