ALUMINUM MOUNTING ARM
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-687 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.99.4020 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Aluminum |
| Finish | Silver |
| Dimensions | L: 15.25" x W: 1.50" x H: 15.25" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.2512 |
| Pack Type | Box |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923656870 |
| Case Quantity | 8 |
| Case Length | 20.75" |
| Case Width | 14.76" |
| Case Height | 16.34" |
| Case Weight | 20.53 |
| Case Cubic Ft. | 2.8961 |
| Catalog Description | ALUMINUM MOUNTING ARM |
| Description | ALUMINUM MOUNTING ARM |
| UNSPSC | 39111616 |
| Image File Name | 65-687.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 14.17 |
| Each Width In. | 1.97 |
| Each Height In. | 15.55 |
| Each Weight Lb. | 2.57 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-244 |
| For Use With | 65-245 |
| For Use With | 65-681 |
| For Use With | 65-682 |
| For Use With | 65-683 |
| For Use With | 65-684 |
| For Use With | 65-685 |
| For Use With | 65-686 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Outdoor Area Light Mounting Arm |