65X65 Degree Optic For 1.2 Foot Linear High Bay Fixture - Set Of 2
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=65-1020 |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | Vietnam |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Material | Acrylic |
| Dimensions | L: 3" x W: 14" x H: 0.06" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 2 |
| Case UPC | 10045923657433 |
| Case Quantity | 100 |
| Case Length | 14.96" |
| Case Width | 6.68" |
| Case Height | 4.72" |
| Case Weight | 11 |
| Case Cubic Ft. | 0.273 |
| Catalog Description | 65X65 Degree Optic For 1.2 Foot Linear High Bay Fixture - Set Of 2 |
| Description | 65X65 DEGREE OPTIC SET OF 2 |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 65-1020.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 0.18 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 65-1010 |
| For Use With | 65-1011 |
| For Use With | 68-131 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | 65X65 Degree Optic Set Of 2" |