Blink Pro - Square Collar - 9 inch - Bronze Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=25-1726 |
| Drawing | https://assets.satco.com/media-prod/image/upload/Certs/25-1726_Dimensional_Drawing.pdf |
| Video | https://youtu.be/QwoOpuyAKw8 |
| Collection | Blink Pro |
| Lighting Type | Components |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| CA Prop 65 | Lead |
| Finish | Bronze |
| Dimensions | L: 9.07" x W: 9.07" x H: 1.15" |
| Each Quantity | 1 |
| Pack Type | Polybag |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923253987 |
| Case Quantity | 40 |
| Case Length | 19.09" |
| Case Width | 15.35" |
| Case Height | 19.29" |
| Case Cubic Ft. | 3.2712 |
| Catalog Description | Blink Pro - Square Collar - 9 inch - Bronze Finish |
| Description | BLINK PRO 9" SQUARE COLLAR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 25-1726.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Weight Lb. | 2.51 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 62-1726 |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | Blink Pro Square Collar 9" Bronze |