BLINK Pro - Square Collar - 7 Inch - Brushed Nickel Finish
| bundle | 1 |
|---|---|
| spec sheet | https://snap2satco.com/specifications/specsheet.php?sku=25-1717 |
| Collection | Blink Pro |
| Lighting Type | Components |
| Fixture Shape | Square |
| Tariff Code | 9405.92.0000 |
| Warranty | 1 Year |
| Country of Origin | China |
| CA Web Text | Lawful for Sale |
| Material | Die-Cast Aluminum |
| Finish | Brushed Nickel |
| Dimensions | L: 7.07" x W: 7.07" x H: 1.15" |
| Each Quantity | 1 |
| Each Cubic Ft. | 0.0336 |
| Quantity In Pack | 1 |
| Case UPC | 10045923020695 |
| Case Quantity | 12 |
| Case Length | 17.91" |
| Case Width | 7.87" |
| Case Height | 8.27" |
| Case Weight | 13.42 |
| Case Cubic Ft. | 0.6746 |
| Catalog Description | BLINK Pro - Square Collar - 7 Inch - Brushed Nickel Finish |
| Description | BLINK PRO 7" SQUARE COLLAR |
| UNSPSC | 39111812 |
| Image File Name | 25-1717.jpg |
| Technology | Not Applicable |
| Each Length In. | 7.01 |
| Each Width In. | 1.18 |
| Each Height In. | 7.01 |
| Each Weight Lb. | 0.91 |
| CA Terse | Lawful for sale in California |
| For Use With | 62-1717 |
| For Use With | 62-1717-EM |
| Company | NUVO |
| Status | Active |
| Product Name | BLINK Pro Square Collar 7" Brushed Nickel |